1. Ana Sayfa
  2. Hayvansever

En Popüler Yavru Köpek Mamaları

En Popüler Yavru Köpek Mamaları
En iyi Yavru Köpek Mamaları
0

Piyasadaki En Popüler Yavru Köpek Mamaları

Zaman zaman en sadık dostlarımız olarak nitelendirdiğimiz köpekleri beslemek için doğal olarak besleyici ve güvenilir yiyecekler arıyoruz. Evimizde beslediğimiz köpekler zaman zaman ev yemeklerinin tadını alsa da onları çoğunlukla mamalarla besliyoruz. Özellikle yavru köpeğimiz varsa gelişiminin tam ve sağlam olması için besleyici yavru köpek mamaları arasından hesaplı, güvenilir ve köpeğin damağına uygun olanını seçiyoruz. Köpeğimizin ihtiyaçları değiştiğinde veya yediği bir mamayı yemeyi bıraktığında haliyle diğer mamalar arasından en iyi yavru köpek maması nedir diye arıyoruz.

Bu listemizde yavru köpeğinize en faydalı olabilecek ve en çok tutan yavru köpek mamalarını sıraladık. Köpeğinizin ayına, damak tadına ve ihtiyaçlarına göre farklı seçenekler arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracak bütün detayları her bir maddemizin içine sıraladık. Maksat can dostlarımızın sağlığı :)

Pro Plan Small & Mini Puppy Somonlu 3kg Küçük Irk

Pro Plan Small & Mini Puppy Somonlu 3kg Küçük Irk

  • Süs köpeği, Fransız Buldogu veya tüylü Terrier gibi türlere mensup olan köpekler için özel olarak üretilen bir proplan köpek maması türüdür.
  • Somon eti, mısır ve pirinçten oluşan %32 protein oranıyla son derece besleyicidir. Buna ek olarak C, D ve E vitaminleri, Omega 3, Omega 6, kalsiyum, fosfor ve DHA içerir.
  • Yavru köpeklerin rahatlıkla yiyebilmesi için tanecikli bir yapıya sahiptir. Diş ve diş etlerinde plak birikiminin azalmasını sağlayarak köpeğinizin ağız sağlığını korur.

Royal Canin Maxi Puppy Köpek Maması

Royal Canin Maxi Puppy Köpek Maması

Eğer büyük tür bir yavru köpeğiniz var ise bunun yerine Royal Canin’in Maxi Puppy yavru köpek maması türlerini seçmeniz yerinde olacaktır. Yetişkin ağırlığı 26-44 kilogram arasında olan 2-15 aylık büyük ırk köpek yavruları için kullanılabilir. Bu yavru köpek maması 15 kg ağırlığa kadar çıkan farklı gramajlarda satın alınabilir. Royal Canin yavru köpek maması, E vitamini, yüksek kaliteli proteini ve çok yüksek oranda sindirilebilir içeriğiyle köpeğinizin gelişmekte olan bağışıklık sistemine, sindirim sistemine ve uzun dönemli büyümesine destek olur.

Reflex Biftekli Yavru Köpek Maması

Reflex Biftekli Yavru Köpek Maması

Yavru köpeğinize alabileceğiniz bir diğer yüksek kaliteli yavru köpek maması da Reflex tarafından sunulan biftekli mama seçeneğidir. Bu mama, köpeğinizin etçil doğasına son derece uygun olan kırmızı et ve ciğer aroması gibi protein kaynaklarına sahiptir ve A, C, D ile E vitaminleri, her türlü B vitamini ve K vitamini içeriğine sahiptir. Bu şekilde Reflex yavru köpek maması, köpeğinizin büyümesine ve bağışıklık sistemine önemli derecede destek olur.

Reflex Kuzu Etli Pirinçli Yavru Köpek Maması

Reflex Kuzu Etli Pirinçli Yavru Köpek Maması

Yavru köpeğinizin biraz daha dengeli beslenmesini istiyorsanız kuzu etli ve pirinçli Reflex yavru köpek maması 15kg size göre. Köpeğin protein ihtiyacını tam anlamıyla karşılamak için hayvansal yağ, kırmızı et unu, ciğer aroması, kurutulmuş kuzu eti ve pirinç içeren bu yavru köpek maması ile; köpeğinizin kalsiyum, fosfor, sodyum, çinko ve her türlü vitamin ihtiyacı eksiksiz şekilde karşılanabilir. 9 kilograma kadar kullanılabilen bu mamanın köpek ağırlığına göre günlük kullanım miktarı aşağıdaki şekildedir:

  • 0-1kg = 35-60 gram/gün
  • 2-3kg = 100-130 gram/gün
  • 4-5kg = 165-195 gram/gün
  • 6-7kg = 220-250 gram/gün
  • 8-9kg = 280-300 gram/gün

15 kilogram fazla gelirse bu mamanın 10 kilogramlığını da satın alabilirsiniz.

BonaCibo Puppy High Energy Yavru Köpek Maması

BonaCibo Puppy High Energy Yavru Köpek Maması

 

Eğer benim yavru köpeğim çok aktif ve onu besleyecek çok fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsanız Bonacibo markasının tam size göre bir çözümü var. Hareketli köpekler için özel olarak üretilen bu Bonacibo yavru köpek maması, köpeklerde alerjiye sebep olabilecek olan içeriklerle üretilmeden dengeli ve besleyici bir karbonhidrat, yağ ve protein desteği sağlar. 12 aya kadar kullanılabilen bu mama, ek olarak gebe ve emziren köpeklerde yavruların gelişimine destek olmak amacıyla kullanılabilir. Bonacibo Puppy High Energy, köpeğinizin ekstra enerji ihtiyacını ve kemik gelişimini destekleyerek o sevecen aktifliğini korumasına yardımcı olur.

Köpek Maması Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Küçük can dostunuza duyduğunuz sevginin bir göstergesi de yediği mamaya gösterdiğiniz özendir. Farklı tür, farklı gelişim aşamasında, hatta farklı karakterde olan köpekler için ayrı ayrı üretilen yavru köpek mamaları ile köpeğinizin dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için alacağınız mamanın içeriğine, içerdiği minerallere ve varsa köpeğinizin alerjisini tetikleyecek içeriklerin olmamasına; köpeğinizin gelişim dönemini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak değerlendirmeniz elzemdir. Ek olarak, alacağınız mamanın son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına (özellikle büyük bir paket aldıysanız ideal olarak en az 6 ay ila 1 yıl kalmasına), İnternet üzerinden siparişle aldığınız mamaların paketlerinin sağlam olmasına da önem vermeniz, hem bütçeniz için, hem de can dostunuz için oldukça önemlidir.

Yavru Köpek Yaş Mama Yer Mi?

Listemizdeki bütün mamaların kuru mama olduğu hesaba katıldığında bu sorunun sorulma olasılığı elbette bulunmaktadır. Ancak içeriğinden memnunsanız ve köpeğinizi iyi besliyorsa kullandığınız mamanın yaş ya da kuru olmasının çok bir önemi yoktur. Ancak yaş mamalar kuru mamanın aksine tek porsiyonda yenebilecek (özellikle 5-6 kg ve üstü ağırlıkta olan köpeklerce) şekilde üretilmektedir ve özellikle açıldıktan sonra yaş mamanın kullanım tarihi kuru mamalara kıyasla çok daha kısa olmaktadır. Tabii ki yaş mamanın kuru mama gibi her gün verilmemesinin köpeğiniz açısından iyi olacağı durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap